Siuvinėjimo vaistinėlė
Siuvinėjimas yra veikla, kuriai reikia pasiruošti. Galima su daug kuo improvizuoti, tačiau siuvinėjimo lankelis yra neišvengiamas. Toliau pateiksiu reikalingiausias priemones, kurias pati naudoju ir pasitikiu bei bonus pagalbininkų.
Siuvinėjimo lankelis: pradėkime nuo esmių esmės, tai siuvinėjimo piramidės viršus. Tikiu, kad įmanoma rasti namuose ar pas močiutę stalčiuje, bet jei neturite galite įsigyti visose siuvimo reikmenų parduotuvėse. Man labiausiai patinka natūralaus medžio lankeliai su varinėmis detalėmis, jie puikiai tinka tolimesniame etape norint įrėminti savo siuvinėjimą ir pakabinti ant sienos. Žiūrint iš praktinės pusės - audinį labai gerai laiko plastikiniai lankeliai, ypač patogu dirbti su ovalo forma, o dėl kokybės galvą lenkiu prieš DMC gamintoją, kurį girdėsite dar dažnai. Iš medinių siūlau rinktis PRYM arba Elbesee. Nerekomenduotini lankeliai: daugybė parduotuvių turi itin prastų bambukinių lankelių, kurie pigūs ir atkeliavę iš tolimos Kinijos. Jie prastai laiko audinį ir nemalonūs dirbti.
Siūlai: siuvinėti galite labai įvairiais siūlais priklausomai nuo norimo pasiekti rezultato. Aptarsiu populiariausius ir pateiksiu gamintojus, kuriuos renkuosi pati.
Mouliné. Populiariausias siuvinėjimo siūlų tipas. Jie sudaryti iš šešių plonų gijų, todėl galima juos atskirti pagal norimą siuvinėjimui storį. Mano mėgstamiausias gamintojas DMC, tačiau drąsiai galite rinktis ir Anchor. Jei siuvinėjate ant drabužių, siūlau nesirinkti pigių siūlų, nes jie gali nudažyti audinį. Renkantis baltus siūlus, siūlau nesirinkti akinamo baltumo, tai nėra natūralu ir gamtoje. Iš šviesių siūlų renkuosi dirbti su ecru spalva.
Perlé. Labiau pažįstami tarp nėrimo entuaziastų. Sudaryti iš vienos gijos, turi žvilgėjimo efektą, todėl siuvinėjant (priklausomai nuo pasirinktos technikos) sukuria šešėlio efektą nuo žiūros taško. Siūlų storis skirstomas pagal numerius, aš dažniausiai renkuosi 8 nr. Mėgstamiausi gamintojai DMC bei Anchor.
Siuvimo siūlai. Siekiant itin subtilaus ir smulkaus siuvinėjimo rezultato, tai geras pasirinkimas. Aš pati naudoju siuvinėjant portretus eskiziniu stiliumi. Renkuosi Gütermann medvilninius, o jei noriu žvilgėjimo, šilkinius siūlus.
Vilnos siūlai. Suteikia apimties, matiškumo, patogūs užpildyti didesnius siuvinėjimo plotus. Renkuosi Appleton wool gamintoją.
Adatos: galite siuvinėti su turimomis, tačiau galite įsigyti ir siuvinėjimui skirtų rinkinių, kuriose rasite įvairių dydžių. Kokybiškas adatas renkuosi iš DMC, John James, PRYM ir kitų. Atkreipkite dėmesį į adatų tipą: bukos naudojamos siuvinėjimui kryželiu, smailios įprastam siuvinėjimui. Geriausia adatas laikyti sandariai, kad nesioksiduotų.
Žirklės: pradėkime nuo istorijos. Tikriausiai teko matyti gervės formos siuvinėjimo žirkles, jos tiesiog neatsiejama to dalis. Bet iš tiesų, tai ne gervės, o gandrai. Pati ilgai vadinau gervėmis, kol nesužinojau istorijos. O ji prasidėjo XIX amžiuje ir pirmiausia siejasi su akušerija. Akušerės gimdymo metu naudojo gnybtus nukirpti virkštelę. Kad visoje operacinių įrankių krūvoje greitai būtų galima pasirinkti gnybtus, juos sukūrė gandro formos. Kodėl gandro nesunku atspėti…nes kūdikiai. Toliau ši formą buvo naudojama ir žirklėms gaminti bei kitiems įrankiams. Siuvinėjimas iki šiol laikosi tradicijos. Žirkles galima rinktis labai įvairias, tiesiog jos turi būti aštrios, smailios, o patogiausios nedidelės. Jas naudokite tik siūlams kirpti, nesiimkite karpyti popieriaus ar laidų. Geriausia visas žirkles naudoti pagal joms nustatytą paskirtį. Renkuosi įvairius gamintojus: prym, DMC bei kitus.
Audinys: standus (ne trikotažas), siuvinėjimui geriausia, kai nėra tamprumo, o siuvinėjant ant drabužių ir rėminant į lankelį trikotažą, mezginį ar kitą tamprų audinį, reiktų išlaikyti jo pirminę formą, tai yra nepertempti. Renkuosi natūralius audinius - medvilnę, liną. Ant lino labai lengva siuvinėti. Yra parduodama specialių siuvinėjimo audinių, tačiau niekada neteko jų rinktis. Labai mėgstu nedažytą medvilnę, ji tampa puikia fonine drobe. Tikrai nesirinkčiau sniego baltumo audinio. Praktikavimuisi galite naudoti rankšluostėlius, medžiagines servetėles, senas paklodes ir kitą.
Susipažinote su siuvinėjimo super penketu, dabar galime susitikti su kitomis priemonėmis, kurias naudoju.
Eskizo perkėlimui ir tampraus audinio standumui užtikrinti naudoju: kanceliarinę kalkę, lipnų tirpų vandenyje flizeliną, įprastą tirpų vandenyje flizeliną. Pasižymėjimui tinka ore arba vandenyje tirpūs flomasteriai, termo tušinukai, kurie nuo karščio išnyksta, kreidinis pieštukas tamsiems audiniams.
Lengvinantys siuvinėjimą dalykai: antpirštis nuo įdūrimų (niekaip nesusidraugauju, bet norint naudoti reiktų rasti sau tinkamą dydį), siūlų įvėriklis, jei sudėtinga pataikyti į adatos skylę. Ardiklis labai patogu, jei tenka išardyti siuvinėjimą.
Tvarkingam siūlų laikymui: specialios siūlų kortelės (naudoju plastikines, nes kartonines turiu nuolat keisti). Ant kortelių patogu surašyti siūlų kodus, jei jie reikalingi siuvinėjant. Susuktas siūlais korteles galima sudėti į specialią DMC dėžutę. Galiausiai man atsibodo siūlus sukti ant kortelių, tad naudoju atskiras metalines dėžutes, kur juos suskirsčiau pagal atspalvius (mėlyni, žali, geltoni ir kt.)
Viso labo tiek.