Paprastesnis įsikraustymas įvyksta sudėtingiau išsikraustant

Suskaičiavau, kad krausčiausi 10-ąjį kartą ir pirmą kartą patogiai. Naujas butas buvo be daugelio baldų, todėl suvokiau, kad įsikraustymas truks kurį laiką gyvenant dėžėse, o ieškojimas batų šaukšto vienoje iš jų gali būti panašu į paparčio žiedo gralio taurėje. Tai pritaikiau sistemą, kurią įgyvendinti galiausiai kiek tingėjau, bet eina sau kaip buvo verta. Žingasnis po žingsnio pristatau kaip man viskas vyko.

  1. Atsitiktinius daiktus surūšiuoti į kategorijas

Daiktus kategorijose ne tik patogiau vėliau bus išrūšiuoti, bet bus aišku ir kurios dėžės prioritetinės. Pavyzdžiui be virtuvės ir higienos reikmenų gali būti sudėtingiau egzistuoti. Aišku yra wolt’as, bet jis neišvalys dantų. Pristatau savo kategorijas su papildymais kas po jomis daugmaž telpa:

Virtuvė: valgymo indai, stalo įrankiai, maisto gaminimo įrankiai, maisto ruošimo indai, taurės, kepimo indai, puodai, keptuvės ir kt.

Popierius: knygos, dokumentai, užrašinės, nuotraukos, laiškai, pakavimo popierius, žurnalai: žodžiu viskas, ką neštumėte į popieriaus konteinerį.

Kanceliarija, hobiai: mokyklinio penalo turinys, pieštukai, dažai, hobio reikmenys (pvz pas mane dėžę sudarė siuvinėjimo reikmenys), po šia kategorija telpa sportas, stovyklavimas.

Ūkinės, švara: įrankiai, batų priežiūra, skėčiai, namų valymo priemonės, namų valymo įrankiai, vaistai ir kt.

Higiena: dantų, kūno, plaukų, veido priežiūros priemonės, kosmetika.

Tekstilė, interjeras: patalynė, rankšluosčiai (kūno, virtuviniai), staltiesės ir medžiaginės servetėlės, prijuostės, žvakės ir žvakidės, paveikslai, vazos, dekoratyvinės pagalvėlės. Arba kitaip: daiktai, kurie kuria jaukumą ir daiktai, kurie yra tekstiliniai, bet neskirti rengtis.

Drabužiai: žiemos sezonas, vasaros sezonas, batai, aksesuarai (papuošalai, rankinės, diržai, skaros), apatinis trikotažas su kojinėmis ir pižamomis, galima išskirti viršutinius rūbus kaip striukės, paltai ir lietpalčiai.

Elektronika: paprastai, tai visi daiktai, kurių veikimui reikalinga energija: baterijos, modemas, ilgintuvai, šviestuvai, garso, vaizdo įranga, prožektorius, elektros lemputės, įvairūs laidai, lygintuvas, siurblys, garintuvas, kavos aparatas, maisto trintuvas/plaktuvas ir kt.

Maistas: skystieji (padažai, aliejai), birūs (miltai, kruopos, avižos), prieskoniai, konservuotas ir ilgai negendantis maistas, šaldytuvas ir šaldiklis, kuris turi patekti į naujus namus asap, alkoholis, jei turite ir kt.

2. Jau įdomiau: kategorijoms priskiriu spalvas, kaip virtuvė - mėlyna, popierius - balta, elektronika - raudona, maistas - pilka ir taip toliau. Pasiruošiu kiekvienos spalvos lapelių. Juos išsikirpau tiesiog iš senų žurnalų.

3. Panašiai kaip siūlo KonMari metodas, pasirenku kategoriją, kurią pirmiausiai noriu sukrauti į dėžes ir susinešu viską, kas patenka po ja. Pateiksiu pavyzdį su popieriumi: į kambario vidury iš visų stalčių ir pakampių susikraunu viską iš kategorijos, taip labai patogu matyti viską vienu metu ir įvertinti ko nebereikia, nes nėra geresnio namų prasivalymo kaip kraustymasis. Atrenku viską, kas nebereikalinga, nevertingas knygas nunešu į skaitymo stotelę ir išrūšiuoju į sau patogias subkategorijas, kaip dokumentai, sąsiuviniai, knygos ir kt.

4. Imam dėžes

Apglvoju kaip patogiausiai į dėžes sukrauti daiktus, dėlioju kaip tetrį, kad būtų kuo talpiau.

Prisiminkime lapelius iš 2 punkto. Ant sukrautos dėžės užklijuoju bent iš trijų pusių kategorijos spalvos lapelį ir suteikiu dėžei numerį (tinka ir raidė), o tuomet, kol nepamiršau kas viduje, aprašau į dokumentą (word/google/notes). Pavyzdžiui

Virtuvė - mėlyna

Nr. 1 - Puodeliai, taurės, ąsotis, arbatinukas, dubenys

Nr. 2 - Stalo įrankiai, peiliai, kepimo įrankiai, kepimo skardos, puodai

Nr. 3 -  t.t.

Surašau gan smulkmeniškai ir žodžiais, kuriais namie vadinu daiktus, kad kai reikės ieškoti konkretaus daikto, skaitmeniniame faile tiesiog per CTRL+F greičiau rasčiau. Kai jau būnu išsikrovusi prioritetinius daiktus ir prireikia TO KAŽKO, tiesiog randu dokumente daiktą, pažiūriu lipduko spalvą ir dėžės numerį.

5. Daiktus galima krauti ne tik į dėžes, bet panaudoti ir kitus būdus.

  • Tekstilę, miegmaišius, pagalves sukroviau į patalynės užvalkalą: jis didelis, užsegamas ir patogus nešti, o sunkvežimyje pasitarnavo ir kaip paminkštinimas vežti didesnius jautresnius smūgiams daiktus

  • Drabužius ant pakabų tiesiog surišau už kabliukų, apvilkau didžiuliu šiukšlių maišu ir visoje krūvoje pervežiau

  • Lagaminai labai tiko vežant sunkesnius daiktus, kaip knygas.

  • Dūžtantiems indams pakuoti naudoti ne burbulinę plėvelę, o rankšluostukus, kurie ir taip keliautų kartu.